مناسبت ها
اوقات شرعی
اوقات شرعی به افق تهران
اذان صبح: 05:15:54
طلوع آفتاب: 06:43:00
اذان ظهر: 11:49:30
غروب آفتاب: 16:55:59
اذان مغرب: 17:15:27
نیمه شب: 23:05:57
حدیث روز
  • رسول اكرم صلی الله علیه و آله و سلم 
  • صَلاةُ اللّيلِ مَرضاةٌ لِلرَّبِّ وَ حُبُّ المَلائِكَةِ وَ سُنَّةُ النبياءِ وَ نورُ المَعرفَةِ وَ اَصلُ اليمانِ وَ راحَةُ البدانِ وَ كَراهيَةٌ لِلشَّيطانِ وَ سِلاحٌ عَلَى العداءِ وَ اِجابَةٌ لِلدُّعاءِ وَ قَبولُ العمالِ وَ بَرَكَةٌ فِى الرِّزقِ؛
  • ارشاد القلوب، ج 1، ص 191
خانواده (شوهر من دوست من است)
.
خانواده (شوهر من دوست من است )

بالاترين مرحله ارتباط دو انسان، به وي‍ژه يك زن و شوهرش، دوستي و رفاقت است و خوشا به حال زن و شوهري كه بهترين دوست زندگي خود را   هر روز در خانه اش مي بيند. يك مرد ترجيح   مي دهد كه نيش مرگبار يك مار را تحمل كند ولي زخم زبان و تكرار سرزنش هاي زنش را نشنود. اگر شما از نظر عاطفي نياز به نيش زدن داريد، خيلي بهتر است كه به يكي از دوستان خود كه مورد اعتماد شماست، تلفن كرده و تخليه بارهاي منفي ذهن خود را تقديم او سازيد. نه اينكه سر به سر شوهر خسته خود بگذاريد. 
زخم زبان و خرده گيري سبب ايجاد ابرهاي تيره در زندگي و تزلزل در بنيان هاي ازدواج بوده و به تغيير رفتار و شخصيت شوهر كمك نمي كند. 
 
شوهر شما دقيقاً همان كسي است كه روزي دوستش داشتيد و او را همان گونه كه بود براي همسري خود انتخاب كرديد. 
پس اكنون بهتر است او را به همان شكل که هست، بپذيريد و از جنگ قدرت در تغيير شخصيت 
همسر خود دست برداريد. اين اصل، از زماني كه زندگي آغاز شده وجود داشته اشت. 
خداوند، ما را همان طور كه هستيم آفريده و به عنوان بندگان خويش پذيرفته، هر چند كه شايسته آن پذيرش نباشيم، اما او باز هم ما را دوست دارد. 
پس ما مي توانيم با ياري خداوند ديگران را هم در قلب خود بپذيريم و دوست بداريم. 
به ويژه شوهرمان را كه شريك اصلي ما در زندگي مي باشد.
 
اول، اگر شما عشق و محبت به شوهرتان را از دست داده ايد، چرا از خدا نمي خواهيد كه آن را به شما برگرداند؟ مطلب دوم،‌ اگر صادقانه از او بخواهيد قادر خواهيد بود كه يك زندگي همراه با نور و گرماي محبت در قلب خود اجاد نماييد. 
حق انتخاب و تصميم گيري باشماست!
شما مي توانيد انتخاب كنيد كه يا با خشم و آزردگي يا بي تفاوتي، يك عمر در زير يك سقف با او زندگي كنيد و يا اينكه شوهرتان را بدان گونه كه هست،‌ پذيرا شويد و در كنارش با آرامش زندگي كنيد.
اگر شما راه حل دوم را انتخاب مي كنيد، چگونه مي خواهيد اين كار را شروع كنيد؟ به سادگي تصميم بگيريد كه او را همان گونه كه هست قبول كنيد. صادقانه تصميم بگيريد كه سعي در تغيير دادن او نداشته باشيد. اين بزرگترين نشانه عشق است.
بردباري و تحمل به معناي پذيرش نيست. 
تحمل شما فقط شوهرتان را وادار مي‌كند كه احساس نقص و ناشايستگي بكند و به اين يقين برسد كه مورد قبول همسرش قرار نگرفته و در نتيجه قادر نخواهد بود كه شما را كاملاً دوست بدارد.
شوهر شما در مواقعي كه دچار شكست آشكار مي شود، بيش از هر زمان ديگر به پذيرش و حمايت روحي شما نياز دارد. اگر افسرده است، او را افسرده تر نكنيد.
هرگز او را با افراد ديگري مقايسه نكنيد و به خاطر داشته باشيد كه اگر احساس كند از او خرده   مي گيريد يا قصد تغيير دادنش را داريد هرگز به شما اعتماد نخواهد كرد.
 زندگي كوتاهتر از آن است كه به نقاط ضعف او بپردازيد، بلكه بايد متوجه نقاط قوت او شد.
 
همسر شما نياز دارد احساس كند از اهميت و احترام  برخوردار است، دوستش مي دارند و وي را   مي پذيرند. اگر شما ويژگي هاي فردي او را نپذيريد، پس چه كسي بايد پذيراي آنها شود؟ يك زن كامل، به علایق خاص شوهرش توجه         می كند، خواه اين علایق به غذاي خاص جسمي يا به عواطف روحي يا روابط جنسي باشد. يك زن كامل، خانه را تبديل به پناهگاه شوهرش مي كند، مكاني که مي تواند آن را اداره كند. او به شوهرش امكان مي دهد كه از «پذيرشي» بي قيد و شرط و گران قدر برخوردار شود.
 
توصيه هاي ايمني: هرگز به تملّق و دروغ و مكر متوسل نشويد.
يك زن نيرنگ باز نمي تواند با به كارگيري دسيسه، عشق را در وجود شوهرش بيدار كند. به محض اينكه شما تصميم گرفتيد شوهرتان را همان گونه كه هست بپذيريد، ديگر نبايد درباره نقشتان به عنوان مشاور اصلي او، نگران باشيد. 
او نيازي به اندرز شما ندارد، بلكه او محتاج پذيرش و اعتماد شماست. 
با صداقت خويش احساس خواهيد كرد كه فشار بار سنگيني از روي شانه شما برداشته مي شود، اگر از فشاري كه از روي شانه او نيز برداشته  مي شود، سخني به ميان نياوريم. 
او شايد شروع به افشاي افكار و انديشه هايش براي شما نمايد و شايد حتي دقيقاً به همان طريقي عمل كند كه شما مي خواستيد!
 
پذيرش شوهرتان نخستين گام در راه زنده كردن اوست و گامي است كارساز. اين آزادي باعث مي شود كه به صورت يك مرد كامل درآيد.    او توانايي بالقوه يك مرد كامل شدن را داراست، ولي تا وقتي كه شما به او اجازه نداده ايد كه او خودش باشد، قادر به رسيدن به آن مرحله نيست. او را بپذيريد، همان گونه كه امروز هست.
 نقاط ضعف و قدرت او را بپذيريد.
«... شما شريك زندگي او هستيد هم در روزهاي خوش و شاد و هم در ناخوشي ها و غم ها، در داشتن ها و نداشتن ها، در دوران سخت بيماري و در زمان سلامت و توانايي ... اين پيمان شراكت را از همين امروز در قلب خود امضاء كنيد.»
 
روان پزشكان بيان كرده اند كه نيازهاي اوليه يك مرد، علاوه بر يك عشق جنسي گرم و داغ، پذيرش و تحسين او از سوي همسرش مي باشد. ما زن ها بايد اين تفاوت مهم بين دوجنس زن و مرد را كاملاً به خاطر بسپاريم.
شوهر شما، نظير بسياري از مردان،‌ از لحاظ عاطفي شايد به يك جام خالي بماند و شايد او عاري از عواطف به نظر برسد و قادر نيست احساسات واقعيش را نسبت به شما ابراز كند. 
به خاطر بسپاريد او در فرهنگي رشد كرده كه به او ياد داده اند (مرد هيچ وقت نبايد گريه كند). 
بنابراين او ياد گرفته كه احساساتش را براي خودش نگاه دارد،‌ در حقيقت آن را در خود خفته كند.
آيا تاكنون احساس كرده ايد كه وقتي به شوهرتان مي گوييد كه چقدر دوستش داريد او به اندازه كافي احساساتي نمي شود؟ اما به او بگوييد «من تو را تحسين مي‌كنم» ببينيد كه چه اتفاقي مي افتد. 
اگر مي خواهيد او افكار و احساساتش را بيان كند، او را آزاد بگذاريد، اين كار را بايد با پركردن جام خالي وجود او با «تحسين شخصيت و كارهايش» آغاز كنيد، زيرا جام وجود او بايد ابتدا لبريز از احساس باشد تا قادر به انتقال احساس و افكارش شود وگرنه تا هنگامي كه اين نياز روحيش برآورده نشده است، قادر نيست چيزي را به شما عرضه كند و هنگامي كه جام وجودش لبريز شده، حدس بزنيد كه فوران احساساتش متوجه چه كسي خواهد شد؟ 
آري همان كسي كه اين جام را پر كرده است يعني شما! بايد به او احترام بگذاريد. 
واژه احترام، بنابر تعريف فرهنگ لغت، به معناي: «حفظ حرمت، تكريم شخصيت، ارج نهادن، ستايش و تمجيد» است، نه تملق و چاپلوسي و تحقير خود در برابر ديگري.
 
به عنوان يك زن، شما آرزو داريد كه مورد عشق و علاقه همسرتان باشيد، درست مي گويم؟ اما، شوهر شما هم به عنوان يك مرد، آرزو دارد كه شما وي را تحسين كنيد. زيرا اين نخستين نياز اوست. 
زنان، نقاط قوتي دارند كه اين نقاط قوت آنها نسبت به مردان بيشتر است. يكي از اين نقاط قوت، همان حس رأفت، مهرباني و بخشندگي است، اصولاً طبيعت زن طوري است كه بخشنده است. البته بعضي از زنان از اين موضوع ناراحت هستند زيرا فكر مي كنند كه اين امر موجب سوء استفاده مردان مي شود.
«محبت و احترام از مقوله نور و حرارت است و ابتدا كانون شروع آن را كه يك قلب لطيف و پاك است روشن و گرم مي كند و سپس پرتو آن بر وجود دريافت كننده يعني همان كسي كه شما دوستش داريد مي تابد. 
هيچ كس براي چيزي كه به دست آورده است پاداشي دريافت نمي كند، بلكه، افتخار و پاداش نصيب كساني مي شود كه كرداري بخشنده و ايثارگر دارند.»
 
شما دقيقاً همان شخصي هستيد كه شوهرتان نياز دارد احساس كند در نظر شما، فرد با ارزش و قابل احترامی است و در قلب شما جايگاه ويژه اي دارد. او با شما ازدواج كرد زيرا فكر مي كرد كه شما مناسب ترين فرد براي زندگي با او در اين دنيا هستيد. 
دنيا ممكن است بهترين پاداش را به او اعطا كرده باشد، ولي بالاتر از همه، او به حمايت و تحسين شما نياز دارد.
 او براي بهتر زيستن نياز به تحسين دارد، وگرنه انگيزه هاي تلاش و حركت خود را در زندگي از دست مي دهد.
 
«در كنار هرمرد موفق و توانمندي يك زن شاداب و قوي قرار دارد كه او را با تمام وجود دوست دارد و صادقانه او را تحسين مي نمايد»!
 
   |    :   خانواده (شوهر من دوست من است)

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 3089
4.6/10 (تعداد آرا 5 نفر )