مناسبت ها
اوقات شرعی
اوقات شرعی به افق تهران
اذان صبح: 05:15:54
طلوع آفتاب: 06:43:00
اذان ظهر: 11:49:30
غروب آفتاب: 16:55:59
اذان مغرب: 17:15:27
نیمه شب: 23:05:57
حدیث روز
  • امام رضا علیه السلام
  • مَن رَضى عن الله تعالى بالقَلیل مِن الرّزق رضَى الله منه بالقَلیل مِنَ العَمل ؛
  •  
  • بحـارالانـوار، ج 78، ص 357
فرمول موفقیت نهایی
.
فرمول موفقیت نهایی
                                  برای حل مسائل زندگی
  ...................................
شما را با فرمولي آشنا مي كنيم كه مي توانيد با كمك آن تمام مسائل را عالي حل كنيد و لذت ببريد. 
نام اين فرمول «فرمول موفقيت نهایي» است. فرمول موفقيت نهایي براي رسيدن به هر هدفي كاربرد دارد ليكن اين فرمول زيباي موفقيت در مورد حل مسائل كار و زندگي هم كاربرد عالي دارد. اينك توجه شما را به مراحل اجرایي اين فرمول جلب مي كنيم:
1- دقيقاً بدانيم كه چه مي خواهيم و به دنبال چه هستيم و خود را در شرايط حل شده مسئله احساس كنيم.
بسياري از مواقع انسانها در مقابل مسائل و مشكلات كار و زندگي خودش بيش از اندازه دستپاچه و مضطرب مي شوند و مسئله را براي خود بزرگ كرده و ايجاد ترس و نگراني مي كنند و در حل آن كمتر توفيق مي يابند.
اولين شرط موفقيت در حل مسائل زندگي فهم درست و شناخت لازم از صورت مسئله است. شمال بايد به عنوان يك انسان موفق مسائل خود را در زندگي به درستي تعريف كنيد و بدانيدكه چه اتفاقي افتاده است و حدود و ثغور مسئله را به درستي تعيين كنيد تا متناسب يا صورت مسئله، نسبت به حل مسئله اقدام كنيد.
بنابر اين هنگامي كه براي شما مسئله رخ مي دهد شما بايد قلم و كاغذي در دست بگيريد و روي آن بنويسيد كه چه اتقاقي افتاده است و از اين طريق تعريف درستي از صورت مسئله براي خود بدست آوريد. سپس از خود سؤال كنيد كه حل اين مسئله به چه معنایي است. به عبارت ديگر چه اتفاقي بايد در دنياي شما بيفتد تا شما كاملاً احساس كنيد كه مسئله شما حل شده است.
نام این حركت را واضح سازي مي‌گويند. يك ضرب المثل خارجي مي گويد: «وضوح قدرت مي آفريند». 
 
2- بهترين راه حل را بيابيم و فوراً اقدام كنيم
شما به عنوان يك انسان موفق به خوبي ميدانيد كه عمل و اقدام، مرحله اصلي حل مسائل و رسيدن به اهداف است. هنگام روبرو شدن با مسائل نبايد خود را درگير صورت مسئله كنيم و مرتباً به آن رخداد بينديشيم بلكه 80 درصد از وقت و انرژي ما بايد صرف اقدام براي حل مسئله شود و تنها 20درصد از وقت و انرژي خود را صرف تشريح و تبيين صورت مسئله كنيم. لذا پس از فكر و مشورت فوراً بايد اقدام كنيم و عملكرد خود را مورد ارزيابي و تجزيه قرار دهيم.
 
3- ارزيابي اقدامات انجام شده و كنترل مسير و تغيير راه حل ها و انعطاف پذيري
يك دانشجوي موفق تكنولوژي فكر مرتباً در حال ارزيابي تمام مراحل زندگي و اقدامات خود مي باشد تا بهترين راهها را انتخاب كند و عاليترين تصميم ها را بگيرد و بهترين دستاوردها را بدست آورد.
به هنگام بروز هر مسئله اي شما بايستي هر اقدامي كه در جهت حل آن مسئله به عمل آورديد بلافاصله به ارزيابي آن اقدام و تجزيه و تحليل نتايج آن بپردازيد و با انعطاف پذيري كامل، در جهت بهتر شدن اقدامات آنچنان تغيير مسير بدهيد تا بهترين راه حل را بيابيد.
به خاطر داشته باشيد كه در طول مسير ضمير ناخودآگاه شما كه مرتباً با كائنات در تماس است راه حل هاي بهتري را يافته و به ذهن شما       مي اندازد. همواره براي دريافت الهامات دروني خود آماده باشيد و راه حل هاي بهتر را مرتباً جستجو كنيد.
 
4- استفاده از تجربيات ديگران و مدل قرار دادن انسانهاي موفق
يك انسان آگاه و متحول شده با تكنولوژي فكر هيچگاه براي مسائل كار و زندگيش از روش سعي و خطا استفاده نمي‌كند بخصوص در مواقع مهم و تصميمات استراتژيك و سرنوشت ساز كه استفاده كردن از تجربه هاي ديگران مي تواند بسيار كارساز و موفقيت آميز باشد. 
همواره سعي كنيد در مورد هر مسئله اي فردي را پيدا كنيد كه قبلاً چنين مسئله اي داشته و آنرا به طور موفقيت آميز حل كرده است. او را الگو قرار دهيد و با او مشورت كنيد و كوتاهترين راه را برويد و بهترين دستاورد را بدست آوريد.
الگوها و مدل ها چراغ هاي روشني هستند كه مي توانند مسير زندگي انسان را روشن تر كنند. استفاده كردن از الگوها و تجربه هاي ديگران باعث مي شود كه انسان با كمترين هزينه ممكن و صرف كوتاهترين زمان به بهترين دستاوردها برسد.
 
5- حفظ روحيه اميدواري و ايمان به حل مسئله
داشتن، مهمترين سرمايه انسان به هنگام بروز مشكلات در كار و زندگي است. 
يك انسان نااميد هرگز نمي تواند انديشه درستي داشته باشد و راه حل مناسبي را بيابد. شما به عنوان يك انسان موفق اين گونه باور داشته باشيد كه همه چيز در دنياي شما به گونه اي ديگر است و خداي رحمان هر مسئله را فرصتي براي رشد و ارتقاء شما قرار داده است.
بنابراين با اعتماد به ياري خداوند به اتكاء به توانايي نامحدود خود همواره روحيه اميدوارانه و خوب خود را حفظ كنيد تا هر مسئله اي را با سرپنجه تدبير و درايت خود حل كنید و از اقتدار خود لذت ببريد.
 
6- ثبت كامل در دفترچه ثبت موفقيت ها و تحسين خود به عنوان انساني موفق با ظرفيتي بالاتر
در اين مرحله يقيناً مسئله شما عالي حل شده است و شما از لحظه اول مواجهه با مسئله تا پايان آن لذت برده ايد و تنها موضوعي كه مانده است اين است كه شما به عنوان انساني كه با مسئله اي مواجه شده و آنرا عالي حل كرده و به موفقيت بزرگي در زندگي خود رسيده و به انساني با ظرفيت بزرگتر تبديل شده است، اين اقتدار را كاملاً در وجود خود احساس كنيد و اين موفقيت بزرگ را در دفترچه ثبت موفقيتهاي خود تشريح كنيد و ثبت نمایید.
 
   |    :   فرمول  موفقیت نهایی

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 3603
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )