مناسبت ها
اوقات شرعی
اوقات شرعی به افق تهران
اذان صبح: 04:19:13
طلوع آفتاب: 06:01:18
اذان ظهر: 13:10:33
غروب آفتاب: 20:19:49
اذان مغرب: 20:40:24
نیمه شب: 00:19:31
حدیث روز
  • امام حسین علیه السلام
  • لا أفلَحَ قـَومٌ اشتَـروا مَـرضـاتِ المَخلـُوق بسَخَطِ الخـالِق ؛
  • تاریخ طبرى، ص 1، ص 239
فعالیت‌های مؤسسه( درمانگاه)
.
درمانگاه

 لطف و مدد الهی و در ظلّ عنایات 
 ائمه معصومین و به همت و یاری خیرین نیکوکار، زحماتبی وقفه مسئولین مؤسسه  به ثمر نشسته وعملیات اجرایی و تجهیز درمانگاه به سرانجام رسید.
 
یکی از اهداف مؤسسه انصار الحسین علیه السّلام که در اولین اساسنامه خود ذکر شده است، تأسیس و راه اندازی یک مرکز درمانی  بود که بتواند خدمات درمانی مناسبی رابه مردم ارائه نماید.
پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز از وزارت بهداشت  درمان و آموزش پزشکی وتأیید نقشه های مربوطه تصمیم گرفته شد که مرکز درمانی انصار در سه فاز راه اندازی شود.
فاز اول شامل؛ بخش‌های داخلی، اطفال، گوارش، زنان ، دندانپزشکی، تزریقات، اطاق عمل و اطاق احیا و ...
فاز دو شامل؛ بخش‌های رادیولوژی، ماموگرافی، آزمایشگاه و اندوسکوپی!
و فاز سه شامل؛ مرکز دیالیز و مرکز شیمی درمانی 

عملی برای ماندن  و نماندن! 
 
امام رضا (ع)  فرمودند:
إعمل لدنیاک کأنَّک تعیش أبداً  وأعمَل لآخرتک کأنَّک تموتُ غداً! برای دنیای خود به گونه ای عمل کن گویا همیشه می خواهی بمانی و برای آخرتت آن چنان عمل کن گویا فردا خواهی مرد.
 
مصداق عمل به این حدیث امام رضا  (ع) چه کسانی هستند، کسانی که به هدف صحیح زندگی دست یافتند و در دنیا تلاش و کوشش فراوان کردند و این تلاش های خود را جهت دار کرده و رنگ و بوی الهی و اخروی به کارهای خود داده اند و به بالاترین سعادت ها رسیده اند و نام خود را در زمره نام آوران و نیکوکاران ثبت کرده اند.
این حدیث یک نشانی از دریای بیکران علم و معرفت است و کافیست که تشنه باشیم و رد این نشانی را بگیریم.
رهرو آن است که ....!
حال که دنیا ابزاری است برای کسب آخرت، بهتر است تنبلی و سستی را کنار بگذاریم و مراقب اوقات و عمر خود باشیم و سعادت آخرت خود را فراهم کنیم. 
 
کمک‌های نیکوکار ارجمند و بلند همت   جناب آقای حاج رضا کاظمی (به نیابت از پدر مرحومشان شادروان حاج علی کاظمی) در جهت ساخت و تجهیز درمانگاه ستودنی است. 
خیری نیک اندیش که دوست نداشت کار خیرش بازگو شود و به اصرار ما که معتقدیم اطلاع دیگران از کار خیر افراد، باعث ایجاد انگیزه در آن ها  نیز می شود، نهایتاً حاضر به مصاحبه با ما گردید.
متن زیر حاصل گفتگویی کوتاه با ایشان است
 
- از انگیزه خودتان برای انجام این عمل خیر  بگویید؟
عمل به وصیت پدرم  و توصیه مؤکد ایشان به ورثة آن مرحوم جهت استفاده از ثلث ماترک ایشان برای ادامه امور خیر بویژه امور عام المنفعه همانند امور پزشکی و فرهنگی بوده است که توسط وکیل و وصی ایشان ،يعني بنده، می بایست انجام می شد. 
 
- چه شد که اینجا را انتخاب کردید؟
 
کار بسیار سختی بود. اینجانب پس از تحقیقات گسترده و فراگیر، هنگامی که با این مؤسسه و هیأت مدیره آن آشنا شدم، و دریافتم که حقیقتاً انسان های صادق و مؤمنی هستند و نیّت خیر دارند، تصمیم به صرف ماترک مرحوم پدرم در این مؤسسه و در قسمت پزشکی آن نمودم.
 
- چه توصیه ای به دیگر خیرین دارید؟
بر اساس آموزه های قرآنی هر کس یک نفر را زنده کند همه عالم را زنده کرده است. چه چیزی بالاتر از اینکه بتوانیم با صرف هزینه جهت ساخت و تجهیز درمانگاه، نعمت سلامتی را به دیگران ببخشیم ، مخصوصاً به نیازمندان!
امیدوارم  تا به اندازه اي كه در توان دارند براي تجهيز آن كمك كنند.

- آیا به کمک های خودتان در این زمینه ادامه می دهید؟
بله! انشاءالله و با توفیق خداوند! چون کسی که تنها یک بار لذت انج
ام دادن کار خیر را درک نماید هرگز آن را ترک نمی‌کند و زیبایی معنوی خاصی در سراسر زندگی همراه وی خواهد بود.
 
- انتظار شما از آینده درمانگاه چیست؟
انتظارم این است که اين درمانگاه بتواند به خوبي به مردم خدمت كند و از نظر پزشکی و تخصصی توان خود را بالا ببرد. 
 
خوشا به حال کسانی که فراهم آوردن توشه آخرت را در انجام خدمات عام المنفعه خیر و خداپسندانه جستجو می‌کنند و  فردای قیامت  در محضر خداوند سبحان پاداششان رو سپیدی است.

گزیده ای از شیوه و منش زندگی حاج علی کاظمی از زبان فرزندش حاج رضا :
مرحوم پدرم در خانواده ای متدین و مذهبی متولد و رشد و پرورش یافت و با فرهنگ خیر اندیشی و خیر خواهی از کودکی عجین گشت. عمری به کسب حلال  مشغول و با کمال راستی و انصاف و درست کاری عمل نمود. در زمان حیات خود همواره مقید به اصول دین و اخلاق بودند و از هیچ گونه خدمات اجتماعی و خیرخواهانه  به دیگران فروگذار ننمود.
 تمامی مناسبت های مذهبی را پاس می داشتند، همواره در اوقات شرعی با صدای بلند اذان می گفتند، اعتقاد به رزق حلال و پاک و تقیّد ایشان به پرداخت وجوهات شرعی و خمس بسیار زیاد بود. 
مداومت در تلاوت قرآن کریم و زیارت عاشورا، اعتقاد به کمک نمودن به نزدیکان جهت خرید خانه، ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه برای آنها، دادن سرمایه به ورشکستگان و ... از صفات بارز وی بود.
ایشان حضانت و سرپرستی چندین یتیم را در منزل شخصی خودشان از طفولیت تا تحصیل و ازدواج بعهده داشتند. 
اطعام و افطاری دادن ایشان در ماه رمضان زبانزد عام و خاص بود.
کمک به ساخت مسجد نوریان واقع در خیابان شریعتی بالاتر از ملک،که تمامی هزینه ساختمان آن پیش از انقلاب اسلامی توسط ایشان پرداخت شده بود.
ایشان معتمد صنف طلا و جواهر بودند و در بسیاری از اختلافات صنفی، پا درمیانی و ریش سفیدی می کردند و باعث صلح و آشتی و رفع کدورتها می شدند و چه بسیار افرادی که خاطره های خوشی از این موضوع دارند. 
او در حقیقت مردی دین باور و متقی و نیکوکار بود .
 

   |    :   فعالیت‌های مؤسسه( درمانگاه)

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 3018
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )