مناسبت ها
اوقات شرعی
اوقات شرعی به افق تهران
اذان صبح: 05:38:25
طلوع آفتاب: 07:02:36
اذان ظهر: 13:10:46
غروب آفتاب: 19:18:56
اذان مغرب: 19:37:02
نیمه شب: 00:28:40
حدیث روز
  • امام حسین علیه السلام
  • مَن طَلَبَ رِضَی الناسِ بِسَخَطَ اللهِ وَکَّلَهُ اللهُ إلی الناسِ؛
  •  
  • بحارالانوار، ج78، ص126
Print

قرار زیارت

راستی! چقدر دلنشین است که صاحب الامر و الزمان و منتقم خون پاک و مقدس حضرت حسین بن علی(علیه السّلام) بدین گونه از زیارت جدش امام حسین(علیه السّلام) سخن گفته و چنین نوید روح افزا و نشاط انگیزی را به زائران حسین(علیه السّلام) می دهند.

از جمله مطالبي که درباره زيارت حضرت سيدالشهداء امام حسين(علیه السّلام) رسيده مطلبي است که در داستان تشرّف حاج علی بغدادی(ره) به حضور مبارک صاحب الزمان(علیه السّلام) نقل شده و آن قسمت اين است که می گويد به آن حضرت عرض کردم: «مولای ما! روضه خوانان حسين(علیه السّلام) حديثی را نقل می کنند که مردی در عالم رؤيا، هودجی را ميان زمين و آسمان ديد و پرسيد که چه کسانی در اين هودج نشسته اند؟!  پاسخ داده شد: حضرت زهرا(سلام الله علیها) و خديجه کبری(سلام الله علیها) پرسيد: به کجا می روند؟ جواب دادند: امشب شب جمعه است و آنان برای زيارت امام حسين(علیه السّلام) در شب جمعه، می روند و نيز ديد که از هودج، رقعه هايی می ريزد و در آن مکتوب است: «برای زيارت کننده حسين(علیه السّلام) در شب جمعه، امان از آتش دوزخ است.»
 
اکنون آيا اين حديث صحيح است؟» حضرت فرمود: «نَعَم زِيارَه الحُسَين(علیه السّلام) فِي لَيلَهِ الجُمعَه اَمانُ مِن النّار يومَ القِيامَه؛ يعنی: آری! زيارت حسين(علیه السّلام) در شب جمعه، امان از آتش دوزخ در روز قيامت خواهد بود.»(بحار الانوار ، ج 53، ص 315)
 
چنان که می نگريد حضرت ولی عصر(علیه السّلام)، سخن قاريان تعزيه امام حسين(علیه السّلام) و حديثی را که آنان درباره زيارت حضرت سيدالشهداء می خوانده اند، تصديق و تقرير کرده و خود نيز بطور قطعی تصريح فرموده اند که زيارت امام حسين(علیه السّلام) در شب جمعه، امان آدمی از آتش قهر الهی در روز قيامت خواهد بود.

راستی! چقدر دلنشين است که صاحب الامر و الزمان و منتقم خون پاک و مقدس حضرت حسين بن علی(علیه السّلام) بدين گونه از زيارت جدش امام حسين(علیه السّلام) سخن گفته و چنين نويد روح افزا و نشاط انگيزی را به زائران حسين(علیه السّلام) می دهند.


 
پنجشنبه 7 بهمن 1395
بازدیدها 2544
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 426


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: